Úvod 333326 ŠPENÁTY PORCE

Aktuality

ŠPENÁTY PORCE

25. 02. 2014

Připravili jsme pro vás novou řadu špenátů. Rozšiřujeme ji o dva nové porcové španáty. Špenát listový porce a špenát sekaný porce. Rozdíl od protlakového špenátu je ten, že do protlaku se sekají (melou) i stonky, kdežto do porcových špenátků se dávají jen listy bez stonků. Velikosti porcí jsou cca 30g.

  


Špenáty jsou připravovány v našem moderním českém závodě, kde zpracováváme veškerou zeleninu pod značkou NOWACO. Pod přísnou veterinární kontrolou jsou baleny do maloobchodních balení a dodávány do vašich obchodů. Již dnes mužete tyto výrobky zakoupit u vašich oblíbených prodejců.

Špenát se smetanou a česnekem patří do řady našich špenátů a je stálicí v našem sortimentu

 

Něco o špenátu...

Špenát je jednoletá rostlina. Navzdory všeobecnému mínění není špenát zvlášť bohatý na železo, ale i tak obsahuje cenné živiny. Traduje se, že obecné považování špenátu za hodnotný zdroj železa vzniklo matematickou chybou, kde byla při analýze špatně napsaná desetinná čárka. Údajný článek s chybou se však nepodařilo dohledat a možná jde jen o legendu. Ve špenátu jsou obsaženy karotenoidy (i beta - karoten), a to ve vysokých koncentracích. Obsahuje také lutein, karotenový pigment, který působí antioxidačně. Výzkumy prokázaly, že častěji konzumace potravy bohaté na beta-karoten pomáhá předejít degenerace žluté skvrny oční sítnice, která často způsobuje slepotu u starších lidí. Špenát se odedávna doporučoval na vysoký tlak (obsahuje hodně draslíku, který reguluje krevní tlak), anémii a také zácpu.

« Zpět na přehled aktualit